Aire Lliure

Campionat d’Espanya Sub 23

Posted on

-Aquest passat cap de setmana es va celebrar el Campionat d’Espanya Sub 23, a la Ciutat de Sòria, on els germans Lorente, Javier i Daniel, van participar.
En els 110 metres tanques, Javier aconseguia passar de semis amb una marca de 15,24s. A la final acabava amb un gran vuitè lloc amb una marca de 14.44s. Daniel en salt d’alçada aconseguia un dotzé lloc amb un millor salt de 1.88m. Felicitats a tots dos.

*Resultats Campionat Sub23*

 

 

Resum Campionat d’Espanya Sub16, Campionat de Catalunya Absolut i Campionat d’Espanya Màster

Posted on

-Campionat d’Espanya Sub16 i de Clubs 4×100

-Aquest passat cap de setmana es va celebrar el Campionat d’Espanya Sub16 i de Clubs 4 × 100 a la ciutat de Castelló. Dos dels nostres atletes van participar en aquest campionat, Mar Buyreu en salt de perxa que va obtenir un setè lloc i un millor salt de 3.21m. En nois, Óscar Martínez en els 5000m. marxa aconseguia el dinovè lloc amb una marca de 26: 02.01. Moltes felicitats a tots dos.

*Resultats Campionat d’Espanya Sub16*

-Campionat de Catalunya Absolut

-També es va celebrar el Campionat de Catalunya Absoluta a l’Estadi Joan Serrahima, on hem de parlar de la gran marca de Javier Lorente en els 110m. tanques que amb una cinquena plaça i un temps de 14.90s li dóna plaça per al Campionat d’Espanya absolut.
També van participar Daniel Lorente en salt d’altura que s’obtenia el novè lloc amb un salt de 1.92m. Alex Codina en triple salt aconseguia el desè lloc amb un millor salt de 12.27m. Iker Vaqué en llançament de pes era sisè amb un llançament de 13.06m. Juan Antonio Cifuentes aconseguia quedar en desè lloc llançant el disc a 35.44m i Joana Pujals en la mateixa prova però en categoria femenina tenia un millor llançament de 34.28m. Felicitats a tots.

*Resultats Campionat de Catalunya Absolut*

*Fotos by Teo Tovar*

*Fotos by Pere Tibau*

-Campionat d’Espanya Màster

-També es va disputar el Campionat d’Espanya Màster a la ciutat de Vitòria- Gasteiz, on els nostres atletes veterans estan cada vegada més forts. Un total de 15 medalles, 7 d’or, 3 de plata i 5 de bronze és el gran resultat obtingut el cap de setmana.

OR:

  •  Fabian Campo Sanchez (800m)
  • Jose Luis Codera (100m Tanques)
  • Lluis Rosell Carrascosa (Perxa)
  • Jose Antonio Lopez (Llargada)
  • Manuel Suarez Garcia (Javelina)
  • Luis Abadias Palacin (5000m marxa)
  • Ma.Del Carmen Garcia (5000m marxa)

PLATA:

  • Fabian Campo Sanchez (1500m)
  • Josep Gimenez Martin (5000m)
  • Manuel Suarez Garcia (Martell Pesat)

BRONZE:

  • Lluis Rosell Carrascosa (Alçada)
  • Ferran Batiste Sala (Triple Salt)
  • Jose Antonio Lopez (Disc)
  • Manuel Suarez Garcia (Disc)
  • Casanova-Bonafont-Alias-Gimenez (4x100m)

*Resultats Campionat d’Espanya Màster*

*Fotos by revistarunonline.com (són de pagament)

Campionat de Catalunya Sub16 i Campionat d’Espanya Sub-20

Posted on

-Aquest passat dissabte dia 23 en el preludi de la revetlla de Sant Joan es va celebrar a les pistes de Barberà del Vallès el Campionat de Catalunya Sub16.
Els atletes del Pratenc, Òscar Martínez en els 5000m. marxa amb una temps de 25’46” aconseguia ser Subcampió de Catalunya i Mar Buyreu en perxa amb un millor salt de 3.35m pujava al pòdium en tercer lloc.
També tenin que  destacar la gran actuació de Marc Otin en perxa masculina amb un gran salt de 2.95m, Eric López en pes 4kg realitzava un llançament de 7.93m i Miquel Oliveras en martell 4kg aconseguia un registre de 35.97m.
Felicitats a tots per aquests grans marques.

*Resultats Campionat Catalunya Sub16*

-Ara hem de dirigir-nos a la ciutat de Múrcia, on es va celebrar durant tot el cap de setmana Campionat d’Espanya Sub-20 i de Clubs 4 × 100, on Iker Vaqué aconseguia ser finalista i aconseguia un cinquè lloc en llançament de pes de 6kg amb un gran marca de 14.96 metres.

*Resultats Campionat d’Espanya Sub20 i de Clubs 4×100*

Campionat de Catalunya Màster a l’Aire Lliure Individual i de Relleus

Posted on

El passat diumenge 10 de juny, és va celebrar el Campionat de Catalunya Màster a l’Aire Lliure Individual i de Relleus a les pistes d’atletisme de Mollet del Valls.  Els atletes del Pratenc van aconseguir un total de 33 medalles, 25 d’or, 6 de plata i 2 de bronze.
41856197315_77945d41c7_oTambé es van aconseguir dos rècords de Catalunya, un individual el de Manuel Suárez (M-65) en Llançament de la javalina amb una marca de 38.21m i altre conjunt en els 4x400m amb l’equip mixt format per Jose Ramon de la Fuente (M40), Albert Cebollero (M40), Issac Piñero (M35) i Abdeslam Louah (M35) amb un temps de 3:34.74.

Felicitats per les grans marques aconseguides i esperar que els durant els campionats que s’aproximen siguin millors.

 

*Resultats Campionat Master*

*Fotos Jaume Hernández*

Resum Campionat de Catalunya de les categories Sub-10,12,14 i Prèvia al Campionat de Catalunya Sub16

Posted on

-Aquest passat dissabte es va celebrar la final del Campionat de Catalunya de les categories Sub-10,12,14 aquest cop a la pista d’atletisme de Castellar del Vallès.
A la categoria Sub10 Alejandro Colomino en salt de llargada va obtenir la medalla de bronze i MMP amb un salt de 3.76m, tambè es van aconseguir dos sisens llocs el dItziar Cortés en alçada amb una marca de 1.04m i el de Ferrán Ruiz a pilota amb un millor llançament de 24.45m, tots dos van aconseguir MMP.

WhatsApp Image 2018-06-09 at 15.08.43A la categoria Sub12 el més destacat van ser els dos cinquens llocs de Laia de Pablo en salt d’perxa amb una marca de 1.70m i Joel Diez en llargada amb 4.34m i el sisè lloc de Joel Viera en Disc amb una marca de 17.78m.

A la categoria Sub14 cal destacar la medalla d’or de Silvia Ruiz en salt d’perxa amb una gran marca de 2.75m. Els dos quarts llocs de Berta López en martell amb un llançament de 30.53m i Eric Fontaneda en Disc amb una marca de 28.33m. I el cinquè lloc d’Unai Flores en triple amb un millor salt de 10.54m.
També toca felicitar a la resta de participants per la gran actuació que van realitzar a la final del campionat.

WhatsApp Image 2018-06-09 at 21.02.19També hem de parlar de la prèvia al Campionat de Catalunya Sub16 que es va disputar a les pistes d’atletisme de Lleida. Per a la final s’han classificats els següents atletes que es disputarà el proper 23/06 a Barberà del Vallès, Estadi Municipal de Can Llobet.

Mar Buyreu en perxa, Marc Otín també en perxa, Eric López en pes (4kg), Miquel Olivares en martell (4kg),

*Resultats Sub10*

*Resultats Sub12*

*Resultats Sub14*

*Resultats Previa Campionat Catalunya Sub-16*

Campionats de Catalunya Sub18-20-23

Posted on Updated on


 

-Aquest passat cap de setmana es van celebrar els Campionats de Catalunya Sub18-20-23 tots ells a les pistes d’atletisme del Serrahima.

En Sub18 Angela Maria València es ficava a la final dels 200m acabant en sisena posició amb una marca de 26.47s, Guillem Borràs acabava catorzè en els 2000m. obstacles amb 7’26 “95s, Felix Marques en llargada aconseguia el setè lloc amb un salt de 6.26m i Joana Pujals es portava cap a casa la medalla de bronze en llançament de disc (1kg) amb un millor tir de 33.25m.

 

En els Sub-20 els atletes Ferran Camacho a llargada aconseguia un desè lloc amb un millor salt de 5.98m, Iker Vaqué en pes (6kg) i amb un millor llançament de 14.21m es coronava com campió de Catalunya. Mohamed Shakib en la mateixa prova es posicionava en cinquè lloc amb una marca de 11.22m i novè en javelina amb 35.67m. En Disc Iker es quedava a les portes de la medalla amb un llançament de 37.59m a uns pocs centímetres de la medalla de bronze. En noies Laura Arenas aconseguia un quart lloc en javelina amb una millor marca de 25.72m.

 

I en els sub-23 Javier Lorente aconseguia un quart lloc amb una marca de 15.13s en els 110m tancs i millor marca personal. Patricia Solorzano aconseguia una sisena plaça en una prova tan exigent com és el 400m tanques amb una marca de 1’18 “69s. Eloi Navarro accedía a la final dels 400m tanques acabant en sisè lloc amb una marca de 1’02” 43s. I Daniel Lorente igual que el seu germà va estar a punt de pujar al pòdium en alçada, amb un salt de 1.95m que va fer a la primera.

Moltes Felicitats a tots els atletes participants pels vostres resultats.

Videos by Ferran Camacho

*Resultats Campionat de Catalunya Sub18*

*Resultats Campionat de Catalunya Sub20*

*Resultats Campionat de Catalunya Sub23*

*Fotos Teo Tovar*

*Fotos Miquel Merino*

Prèvies dels Campionats de Catalunya de les categories Sub10-12-14 i més resultats d’aire lliure.

Posted on Updated on

-Aquest passat dissabte es va celebrar a les pistes d’atletisme de Ascò les prèvies dels Campionats de Catalunya de les categories Sub10-12-14. En aquesta jornada s’han classificat per a la final que tindrà lloc el dia 9 de juny a Castellar del Vallès els següents atletes:

Sub 10

  • Itziar Cortés Galdames (Alçada)
  • Alejandro Colomino Martinez ( Llargada)
  • Ferran Ruiz Bulnes (Pilota)

*Resultats Jornada prèvia Campionat de Catalunya Sub10*

Sub 12

  • Joel Diez Maroto (60m i Llargada)
  • Yalal Chouati El Khaouat (600m)
  • Laia De Pablo Gallur (Perxa)
  • Paula Otin Requena (Perxa)
  • Miquel Rodriguez Sabater (Perxa)
  • Alex Viera Vigil (Pes)
  • Joel Viera Vigil (Disc)

*Resultats Jornada prèvia Campionat de Catalunya Sub12*

Sub 14

  • Jianna Pique Vila (220m Tanques i Llargada)
  • Marc Busquets Monferrer (220m Tanques)
  • Joan Busquets Monferrer (Perxa)
  • Ariadna Ribas De La Rocha (Disc)
  • Berta Lopez Roldan (Disc i Martell)
  • Unai Flores Gonzalez (Triple Salt)
  • Roger Durany Montane (Pes i Disc)
  • Eric Fontaneda Garcia (Disc)
  • Sergi López Hornero (Martell)

*Resultats Jornada prèvia Campionat de Catalunya Sub14*


Més resultats d’aire lliure

*Resultats 5a Jornada Control Sub16-18-20 *

*Resultats GP de Perxa de Mataró 2018*